Výhody fotovoltaiky od innogy

 1. Fotovoltaické instalace innogy vyrábějí více elektrické energie.
 2. Díky vyjednávací síle innogy nabízíme skvělé FVE řešení za rozumné peníze
 3. S naší chytrou baterií využijete vyrobenou energii efektivněji!
 4. Šetrná instalace do 3 dnů od zahájení montáže!

nejprodávanější innogy fotovoltaické systémy

Inspirujte se a nechte si u nás vyhotovit nabídku solární elektrárny na míru podle vašich individuálních potřeb.

innogy Solar One

garance dotace
Vaše roční spotřeba
3 MWh
Cena od
134 395 Kč
Dotace až
- 60 000 Kč
Vaše investice
74 395 Kč
Roční výroba
2,2 MWh

Výhody řešení

 • Šetrné řešení na klíč
 • Instalace do 3 dnů
 • Nejnižší cena
 • Záruka 30 let na výkon
Nedostupná položka
Bez baterie

innogy Solar Plus

garance dotace
Vaše roční spotřeba
5 MWh
Cena od
182 445 Kč
Dotace až
- 60 000 Kč
Vaše investice
122 445 Kč
Roční výroba
3,5 MWh

Výhody řešení

 • Šetrné řešení na klíč
 • Instalace do 3 dnů
 • Nejnižší cena
 • Záruka 30 let na výkon
Volitelná položka
Baterie 4,8 kWh

innogy Solar Max

garance dotace
Vaše roční spotřeba
7 MWh
Cena od
483 357 Kč
Dotace až
- 155 000 Kč
Vaše investice
328 357 Kč
Roční výroba
5,1 MWh

Výhody tohoto řešení

 • Šetrné řešení na klíč
 • Instalace do 3 dnů
 • Nejnižší cena
 • Záruka 30 let na výkon
Povinná položka
Baterie 9,6 kWh
 

Jak na to?

 • Objednejte si
  zpracování nabídky
 • Posoudíme.
  Pošleme smlouvu
 • Vyřídíme žádosti
  i financování
 • Užívejte si energii
  ze slunce

Nejčastější dotazy

 • Co je to fotovoltaika?

  Fotovoltaika (FVE) je zkráceně přeměna sluneční energie na energii elektrickou. Celý proces přeměny založený na principu známém jako fotovoltaický jev se odehrává ve fotovoltaických článcích. Ty jsou spojovány do větších celků, které dobře známe pod pojmem solární nebo také fotovoltaické panely. Standardní panel má rozměry 165 x 100 cm a za rok zvládne například vyprat 300 praček prádla. Přesný výkon ovšem závisí na typu zařízení, které zvolíte.

   

  Ať už vyberete jakýkoli typ solárního panelu, je jisté, že šetříte nejen peněženku, ale také přírodu. Výroba, provoz, ale i demontáž solárního panelu je dnes k přírodě velmi ohleduplná.

 • Jak ušetřit v domácnosti za energie? Zkuste fotovoltaiku

  Spousta rodin řeší jak zařídit, aby byl provoz rodinného domu co nejlevnější. Napoví přitom i obyčejná procházka čtvrtí novostaveb na okrajích měst. Na střechách domů se totiž objevuje něco, co bylo ještě před pár lety raritou – fotovoltaické panely. V Čechách jsou nyní čím dál oblíbenější. Solární elektřina je synonymem pro energetickou soběstačnostnízké provozní náklady a úsporné bydlení. V dlouhodobém horizontu se opravdu vyplatí.

   

  Zájem spustily státní dotace a novela zákona

  Jedním z důvodů čím dál častějšího využívání energie ze slunce jsou státní dotace. Díky nim domácnosti ušetří až polovinu celkových nákladů za fotovoltaický systém i jeho instalaci. Maximální výše dotace je 100 000 Kč – vždy ale záleží na konkrétním projektu. Od ledna 2016 se k tomu přidala ještě novela zákona, která umožňuje provozovat malé střešní elektrárny do 10 kilowatt i bez žádosti o licenci od Energetického regulačního úřadu.

   

  Ovšem zvolit takový fotovoltaický systém, který bude přesně odpovídat spotřebě daného rodinného domu, to je opravdu oříšek. Na jedné straně je totiž třeba najít ideální řešení z pohledu ekonomiky, na druhé straně také z pohledu maximálního využití dotace.  

 • Zelená úsporám a fotovoltaika: Jak získat dotaci?

  Věděli jste, že státní dotace z programu Nová zelená úsporám vám pokryjí až 50 % všech nákladů na pořízení i instalaci fotovoltaického systému? Vašemu domácímu rozpočtu tak ušetří až 105 000 Kč. Žádost o finanční podporu pomocí online formuláře, který je dostupný na webových stránkách programu, může podat každý, kdo je vlastníkem nebo stavebníkem rodinného či bytového domu. O příspěvek lze požádat od října 2015 do konce roku 2021.

  Pokud se ale nevyznáte v podmínkách, nemáte čas na vyřizování nebo si nevíte rady s výběrem zařízení, je lepší se nejprve poradit s odborníkem. Nejsnazší cestu potom představuje řešení na klíč. Právě to nabízí innogy v rámci projektu elektrinazeslunce.cz. Jak celá služba funguje?

   

  Pomůžeme s výběrem správného zařízení

  Jaký výkon vybrat, aby vaše domácnost efektivně využila co nejvyšší podíl solární energie? V klasické domácnosti s běžnými spotřebiči se může zužitkování vlastní vyrobené elektřiny pohybovat mezi 20 až 100 %. A právě toto rozmezí ukazuje, jak důležité je zvolit správný výkon.

   

  K nalezení vhodného zařízení slouží konfigurátor pro rodinné domy, který nastíní vhodně řešení vzhledem ke spotřebě domácnosti a dalším faktorům, jako je bojler nebo typ střechy. V momentě, kdy konfigurátor vyplníte, stačí odeslat poptávku na nezávaznou nabídku. Druhou variantou je potom přímý kontakt pomocí formuláře.

   

  Zpracujeme pro vás návrh řešení

  Na základě všech směrodatných informací pro vás vytvoříme nabídku na míru vašemu rodinnému domu či bytu. Nemusíte tedy hledat služby energetického specialisty, projektanta ani dodavatele. To vše zařídíme my.

   

  Klasická cesta k získání dotace

  Je o něco složitější. V prvním kroku je třeba kontaktovat projektanta a energetického specialistu, kteří pro vás zpracují odborný posudek. V dalším kroku by mělo následovat vyplnění krycího listu technických parametrů společně s energetickým specialistou. Teprve potom je možné požádat o dotaci pomocí elektronického formuláře. V momentě, kdy bude vaše žádost evidována, je nutné ji vytisknout a odeslat na příslušné krajské pracoviště fondu. Přesný postup najdete rovněž na stránkách projektu Nová zelená úsporám.

   

  Dotaci vyřídíme za vás

  Díky řešení na klíč nemusíte řešit žádnou administrativu. Zjistíme, zda máte na příspěvek nárok, při řešení dotace všechny nezbytné kroky vyřídíme za vás. Jediné, co bude třeba, je vaše součinnost, abychom mohli žádost o dotaci podat se všemi náležitostmi co nejdříve. Stejně tak vám pomůžeme zařídit i výhodné překlenovací financování fotovoltaického systému.

   

  Fotovoltaický systém nainstalujeme

  Schválením dotace naše spolupráce nekončí. Vybrané zařízení nainstalujeme, a pokud budete mít na místě jakékoli další otázky, rádi vám je zodpovíme. V každém případě za vás převezmeme odpovědnost za odchylku a způsobené přetoky energie do sítě, aby se nejednalo o neoprávněnou dodávku do sítě.

   

  Je vám něco nejasné, potřebujete cokoli upřesnit? Kontaktujte nás pomocí formuláře a my se vám ozveme zpět.

 • S domácí solární elektrárnou pomůže odborník

  V běžné domácnosti se standardními spotřebiči se využití vlastní vyrobené elektřiny s vhodně zvolenou akumulací (například ohřev vody, nebo baterie) vyšplhá až na 100 %. Při nevhodně zvoleném postupu to může být oproti původnímu záměru ale daleko méně. Proto je pro každou domácnost velmi důležité nastavit řešení přímo na míru. Právě řešení na klíč nabízí projekt elektrinazeslunce.cz od innogy.

   

  „Zákazník si nemusí lámat hlavu s vlastním návrhem vhodného řešení, hledáním energetického specialisty, projektanta, dodavatele fotovoltaického systému ani montáží. My se postaráme o vše potřebné,“ shrnuje výhody projektu Tomáš Varcop, obchodní ředitel innogy. Kromě toho služba také zahrnuje pomoc s podáním žádosti o dotaci z programu Nová zelená úsporám a za zájemce případně vyřeší i výhodné překlenovací financování.

 • Na co mohu využít vlastní elektřinu?

  Solární elektřinu můžete využívat úplně stejně jako tu ze sítě.
  Výhodou je, že ji lze také akumulovat, a to pomocí baterie nebo bojleru. Přebytky energie potom využijete v době, kdy slunce nesvítí. Pokud dobře zvolíte typ akumulace, můžete spotřebovat až 100 % takto vyrobené energie. Ideální je se nejprve poradit s odborníkem, který dokáže posoudit, které z dostupných řešení je pro konkrétní domácnost nejlepší. Dostupná jsou také řešení na klíč – například projekt elektrinazeslunce.cz – díky této možnosti ušetříte rovněž čas, který byste jinak strávili vyřizováním státní dotace.

 • Solární panely ohřejí vodu a nabijí baterii

  Solární panely ohřejí vodu a nabijí baterii

  Sluneční energie přeměněná na tu elektrickou zvládne více než jen přímé napájení běžných domácích spotřebičů. Pomocí vlastní vyrobené elektřiny můžete také ohřívat vodu. A její přebytky lze rovněž akumulovat do baterie pro pozdější použití v noci, za špatného počasí nebo v období, kdy slunce tolik nesvítí.

  Ohřev vody

  Ať už doma bojler máte, nebo o jeho pořízení uvažujete, je fotovoltaika vhodným způsobem jeho napájení. Chcete vědět, kolik fotovoltaických panelů je třeba k ohřátí vody pro celou rodinu? Podívejte se do sekce Nejčastější dotazy, kde se akumulací elektřiny pro ohřev vody zabýváme podrobněji.

  Akumulace energie

  V nočních hodinách nebo za špatného počasí objem vyrobené elektřiny klesá. Naopak především během slunečných letních dní je vyrobené elektřiny tolik, že ji nestihnete v daný den spotřebovat. Ideálním řešením je akumulace energie. Jednou z cest, jak energii využít později, jsou právě zásobníky na ohřev vody. Dalším efektivní způsob představuje instalace baterie. Více o jednotlivých typech bateriích najdete v sekci Nejčastější dotazy.

  Správně zvolená kapacita baterie zvýší poměr využité energie až o desítky procent a umožní větší nezávislost na systému distribuce. Konkrétní procento závisí na dané domácnosti. Optimalizace velikosti fotovoltaické soustavy je součástí nabídky FVE od innogy.

  Máte jakékoli otázky, je vám něco nejasné? Napište nám přes kontaktní formulář. S odpovědí se vám ozveme zpět.

 • Kritéria pro vaše rozhodování o vhodné instalaci

  Při rozhodování o vhodné instalaci je dobré vzít do úvahy více kritérií současně. Váha kritéria záleží na Vašich očekáváních. Rádi s Vámi vše probereme a poradíme. Z pohledu maximálního využití dotace a tudíž nejlepší ekonomiky je hlavním kritériem splnění podmínek dotačního programu a instalace takové FVE, která bude cenově blízko dvojnásobku výše dotace. Program Nová zelená úsporám umožňuje načerpat max. 50 % dotace na instalaci. Bude se převážně jednat o FVE velikostí cca 2 - 3,5 kWp. Z pohledu maximální soběstačnosti je vhodné instalovat takovou velikost FVE, která umožní pokrýt co největší podíl Vaší roční spotřeby. Dotační program NZÚ stanovuje přímo, jak velká musí být akumulace do vody nebo baterií, což je ale limitující. Příliš velký zásobník nevyužijete a baterie jsou stále poměrně drahé. Proto se snažíme doporučit zákazníkům takové technologie, které ekonomiku a celkovou cenu instalace nezvýší příliš a připraví Vás na další očekávané technologické novinky. Zároveň jsme ale schopni nabídnout i poslední dostupné technologie pro zákazníky, kteří jsou ochotni do nich investovat již dnes. Z pohledu vyváženosti ekonomiky a soběstačnosti využití vyrobené elektřiny je potřeba optimalizovat velikost FVE v závislosti na spotřebě objektu. Základem je splnění podmínky dotace o maximálním přetoku 30 % vyrobené elektřiny. Pro nalezení optima je kromě uvedených kritérií důležité posoudit systém vytápění, ohřevu teplé užitkové rodiny, spotřebičů a jejich provozu, velikost domácnosti, její spotřební návyky apod. S námi najdete opravdu optimální řešení.

 • Akumulace elektřiny pro ohřev vody

  Sestava s DC/DC střídačem umožňuje přímý ohřev vody ve Vašem stávajícím bojleru. Nahrazením stávajícího termostatu je možné ohřívat vodu i stejnosměrným napětím. 1 osoba spotřebuje cca 50 litrů teplé vody denně, takže na rodinu to může být kolem 60 tisíc litrů za rok. Na ohřev 60 tisíc litrů studené vody na 65 °C se spotřebuje cca 4 tis. kWh elektřiny ročně. Tolik energie vyrobí za rok FVE o instalovaném výkonu 4 kWp, resp. se 16 fotovoltaickými panely.

 • Fotovoltaický panel

  1 fotovoltaický panel (bývá také označován jako modul) má obvykle rozměry 165x100 cm. 1 kWp instalovaného výkonu zabere cca 7 m2 plochy střechy. 1 panel má výkon obvykle v rozmezí 250-270 Wp a vyrobí přibližně stejnou hodnotu elektřiny za rok v kWh. Existují také vysokovýkonné a speciální panely, které mohou mít výkon až 333 Wp na standardní rozměr panelu. Jednotka kWp značí hodnotu maximálního výkonu při přímém dopadu slunečního záření. 1 panel může za rok teoreticky např. ohřát 20x bojler o objemu 200 litrů na teplotu 60 °C nebo vyprat 300 praček prádla. Fotovoltaický panel má životnost až 40 let. Výkon panelu klesá přibližně o 0,7 % ročně. Garantujeme pokles výkonu po 25 letech provozu max. o 20 %.

 • Typy solárních panelů – co bychom o nich měli vědět?

  Stále více Čechů dává přednost úspornému bydlení a obrací se k energetické soběstačnosti, kterou přináší elektřina ze slunce. Přemýšlíte o fotovoltaickém systému? Zjistěte, který typ solárních panelů se nejlépe hodí k vašemu domu.

  Ostrovní systémy: ideální do chatové oblasti

  Chcete na svou chatu pořídit solární panel, ale nemáte možnost připojení k síti? Řešením je ostrovní solární systém, který se používá v oblastech, kde připojení k rozvodné síti není možné nebo by bylo finančně náročné. Takovým případem jsou například chatové oblasti, obytné automobily nebo lodě.

  Součástí ostrovních fotovoltaických systémů je speciální baterie, která uchovává vyrobenou energii. V době, kdy není dostupné dostatečné množství slunečního záření, jednoduše využijete energii uloženou v baterii. Šetrné energetické řešení navíc podporují i státní dotace v případě, že se jedná o zkolaudovaný rodinný dům. Příspěvek z programu Nová zelená úsporám vám pokryje až 50 % všech nákladů.

  Systémy zapojené do sítě: dostatek energie pro rodinný dům

  Sluneční systémy zapojené do veřejné sítě mají oproti ostrovním systémům tu výhodu, že kdykoli fotovoltaický systém vyrábí přebytek energie, dodává jej do sítě. V době nedostatku vlastního výkonu můžete naopak odebírat energii z rozvodné sítě a nemusíte mít obavy, že by váš rodinný dům zažil energetickou nouzi. Solární systém navíc můžete využít i k ohřevu vody.

  Vyberte si nejvhodnější typ pro váš domov

  Připojení k síti není jediným kritériem, podle kterého byste měli vybírat solární panely. Podle typu solárních článků lze fotovoltaické panely a kolektory rozdělit na tři typy, které se liší svými vlastnostmi, výkonem a schopností proměňovat energii z rozptýleného světla. Nejvhodnější typ pro váš domov byste měli vybírat například podle polohy pozemku. V lokalitě Evropy se nejčastěji využívají polykrystalické a monokrystalické panely, které mají podobnou roční výrobu.

  Monokrystalické panely: vysoká účinnost při ideálních podmínkách

  V našich zeměpisných šířkách se nejčastěji používají panely s monokrystalickými články. Krystaly křemíku v těchto článcích jsou větší než 10 cm, plocha článků je stejnoměrná a panely mají většinou tmavý odstín do hněda až černa.

  Má váš pozemek ideální sklon a orientaci ke slunci? Potom využijte účinnost monokrystalických článků, která se pohybuje v rozmezí 14–18 % a je ze všech třech typů fotovoltaických článků největší. Solární elektrárna z těchto panelů se pomaleji rozbíhá, ale poté dodává energii efektivněji. Vysoká účinnost je ovšem zaručena jen v místech s dobrými světelnými podmínkami.

  Polykrystalické panely: rovnoměrný výkon při rozptýleném světle

  O něco nižší účinnost (asi 12–17%) mají solární panely s polykrystalickými články. Jejich výroba je o něco jednodušší a v minulosti se proto daly pořídit za výrazně nižší cenu. Dnes se však cenový rozdíl snížil na minimum.

  Polykrystalické solární panely mají typický modrý odstín a jsou tvořeny články s nerovnoměrnou plochou, které se skládají z většího počtu malých krystalů. Solární elektrárna z těchto panelů má rovnoměrnější výkon a hodí se tam, kde je určitá odchylka od ideální orientace. Pokud se vaše obydlí nachází v místech, kde světlo přichází z boku a je více rozptýlené, měla by vaše volba padnout právě na polykrystalické panely.

  Amorfní panely: vyšší citlivost při nízké intenzitě svitu

  Máte k dispozici velkou plochu, která však není vhodně orientována? Pak najdete vítěze mezi amorfními solárními panely. Základem těchto panelů je tenká křemíková vrstva napařovaná na sklo nebo fólii. Účinnost amorfních panelů se pohybuje v rozmezí 7–9 % a pro dosažení stejného výkonu jako u předchozích panelů proto potřebujete 2,5 x větší plochu. Celoroční výnos je však až o 10 % vyšší. Důvodem je vyšší citlivost amorfních panelů na rozptýlené sluneční záření. Napětí na článcích se proto udrží i při nižší intenzitě svitu.

  Amorfní křemík má ještě jednu výhodu. Jeho účinnost s rostoucí teplotou klesá podstatně pomaleji a nedochází tak snadno k přehřívání jako u krystalického křemíku. V letních měsících je tak z amorfních modulů lepší výtěžnost.

  Zajímá vás, který z panelů bude vhodný pro vaši domácnost? Kontaktujte nás, rádi vám odpovíme na jakoukoli otázku. 

 • Obvyklé komponenty fotovoltaické elektrány

  Fotovoltaické panely na střeše nebo na fasádě. Měnič ze stejnosměrného napětí na panelech na střídavých 230 V (1f) nebo 400 V (3f).

  Kabely propojující panely s měničem a s vnitřním rozvodem elektřiny v domě. MPP tracker k optimalizaci výkonu panelů dle osvitu. Bývá samostatný nebo součástí měniče.

  Wattrouter k řízenému spínání nebo lineárnímu ovládání spotřebičů (např. bojleru, klimatizace, bazénové filtrace apod.) tak, aby se zamezilo přetokům do sítě a zvýšilo využití vlastní vyrobené elektřiny v objektu. Do systému mohou být připojeny i baterie nebo zásobník teplé vody umožňující uložení přebytků energie pro využití například v čase, kdy nesvítí slunce apod. Fotovoltaiku lze s úspěchem kombinovat se zařízeními pro řízení různých spotřebičů, např. tzv. smarthome sadami.

 • DC/AC Střídač

  Bývá označován také jako měnič nebo invertor. Zajišťuje přeměnu ze stejnosměrného napětí z fotovoltaických panelů na střídavé napětí pro využití v domácnosti. Účinnost střídače při přeměně energie je obvykle 96-98 %. Může být jednofázový nebo třífázový. Pro připojení baterie a ukládání přebytků výroby elektřiny, potřebujeme tzv. hybridní měnič. Zpravidla obsahuje MPP tracker pro vyšší procento využití výkonu fotovoltaických panelů.

 • Baterie pro solární systémy

  Slouží pro akumulaci elektrické energie. Akumulace energie je jednou z nezbytných podmínek pro přiznání dotace NZÚ. V hybridních fotovoltaických elektrárnách pro rodinné domy se obvykle používají baterie olověné, nebo lithiové.

  Olověné baterie

  Olověné baterie mají obvykle životnost kolem 1500-2000 cyklů a vzhledem k tomu, že se využívají převážně mimo zimní měsíce, vydrží kolem 10 let. Obvykle se olověné baterie staví v kompletech po čtyřech kusech, které se zapojují sériově. Váha jedné baterie se pohybuje kolem 35 kg a rozměry jsou cca 50x30x17 cm. Pro zachování životnosti se doporučuje baterie vybíjet jen do poloviny své kapacity. Také není dobré vystavovat baterie teplotám pod bodem mrazu a naopak teplotám vyšším než 45° C.

  Lithiové Baterie

  Lithiové baterie mají životnost více než 5000 cyklů, což odpovídá cca. 20-30 letům používání. Celý komplet baterií o stejné kapacitě jako komplet čtyř olověných baterií je 4x menší a lehčí, tedy rozměrově a váhově odpovídá jedné olověné baterii. Lithiové baterie nejsou tak náchylné na výkyvy teplot a dají se vybíjet do 90 % své kapacity, aniž by byla ovlivněna jejich životnost.

 • Wattrouter

  Dodatečné zařízení, které se instaluje do rozvaděče v domě. Zapojuje okruhy se spotřebiči jako je např. bojler, klimatizace, ohřev a filtrace bazénu. Může spínat nebo také plynule regulovat příkon podle potřeby a nastavených pravidel. Pomáhá tak omezit přetoky přebytků vyrobené elektřiny do distribuční soustavy. Kromě regulace přetoku přebytků do distribuční soustavy umí pracovat také podle signálu HDO, kterým distributoři vzdáleně řídí čas spínání spotřebičů ve vysokém tarifu (VT) a nízkém tarifu (NT).

 • Soubory ke stažení

Je Vám cokoliv
nejasného,
potřebujete něco
upřesnit?